İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. 4 Büyük Bütçeli Film

4 Büyük Bütçeli Film

4 Büyük Bütçeli Film

Aşağıda dünya sinemasından 4 büyük bütçeli film hakkında bir derleme yapalım istedik. Filmlerin bütününe baktığınız zaman dünyada çok ismi konuluşmuş filmler olmasına karşın izleyicilerin ilgisine baktığımız zaman ise çok fazla ilgi görmediğini söyleyebiliriz.

Striptiz

Çıplaklık her zaman gişe yapar mantalitesiyle yola çıkılan zamanların filmi Striptiz gerçek bir fiyasko oldu. 1986’daki About Last Nihgt’dan sonra Ghost ve Birkaç İyi Adam gibi filmlerle adından söz ettiren Demi Moore için de bu film gerçek bir tökezlemeydi. Ona büyük paralar kazandırsa da filmografisi için sonun da başlangıcı oldu. Film kendi kurtarsın diye yabancı gişelerden medet umdu ancak gerek yazarı gerekse oyuncusu için tam anlamıyla büyük bir hataydı.

Hızlı ve Öfkeli

Hızlı ve Öfkeli filmi geçmişteki karlı tipik yaz gişe canavarlarından biri olsun diye yaratıldı ancak izleyici için gerçek bir hayal kırıklığı oldu. Seyirci film için elinden geleni yaptı ama eleştirmenler filmi gömmek için adeta birbirini ezince durum değişti.

Star Wars: Episode II – Klonların Saldırısı

Star Wars Episode - 4 Büyük Bütçeli Film

Star Wars ikinci bölüm olan Klonların Saldırısı pek çok yönden başarısız oldu. Anakin Skywalker ve Padme’nin kötü romantizmi ve CGI’ın aşırı kullanımı izleyicinin gözünü tırmaladı. Serideki en düşük geliri getirmesine rağmen yine de gişede 600 milyon dolar kazandı.

Resident Evil serisi

Korku video oyunu türünün 3D poligonlara geçiş yapmasının üzerine ‘Slient Hill ve ‘Resident Evil’ gibi iki büyük oyun kendini sinema izleyicisinin önünde buldu. Ancak bu klostrofobik ve karanlık filmler oyunlarının başarısının yanından bile geçemedi.

Bir önceki yazımız olan Şark Ekspresi Yeniden Yorumlandı başlıklı makalemizde Şark Ekspresi, Şark Ekspresi hakkında bilgi ve Şark Ekspresi incelemesi hakkında bilgiler verilmektedir.

100.0110
100.0Ortalama Puan
Değerlendirme

  • 1
    100

Yorum Yap