İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. 2018’in Merakla Beklenen Filmleri

2018’in Merakla Beklenen Filmleri

2018’in Merakla Beklenen Filmleri

Yeni yıl yeni umutlar ve yeni beklentiler demek. Kiminin yeni yıldan beklentisi para, sağlık ve aşk yönünden olurken bunlara sahip olanlar ise kültür sanat konularına merak salarlar. Mesela 2018 yılında vizyona girecek olan filmler merakla bekleniyor olabilir. Hatta bu konuda internet üzerinde bir araştırma yaparsanız en çok aratılan kelimeler arasında da görebilirsiniz.

Bu makalemizde yeni yılda izleyicisinin karşısına çıkacak olan başarılı 10 filmden bahsetmek istiyorum. Bu filmler sinema seyircisi tarafından merakı bir şekilde bekleniyor. Çünkü filmlerin yönetmenlerine baktığımız zaman dikkatleri üzerine çekiyorlar.

1

ANNETTE FİLMİ

Holy Motors’la sinema dünyasına heyecan verici bir dönüş yapan Fransız yönetmen Leos Carax, yeni filmi

2

ANNİHİLATİON

Ex Machina’nın yönetmeni Alex Garland’ın yönettiği ‘Annihilation’, kayıp eşini bulmak için bir çevre felaketinin içine dalan bir biyologu merkeze alan bir korku bilimkurgu filmi

3

ISLE OF DOGS

Amerikan bağımsız sinemasının özgün isimlerinden Wes Anderson’ın yeni filmi

4

WİDOWS

Steve McQueen’in ’12 Yıllık Esaret’ten (12 Years A Slave) sonraki yeni filmi, yönetmenin ‘Gone Girl’in yazarı Gillian Flynn’le birlikte çalıştığı bir gerilim.

5

IF BEALE STREET COULD TALK

Ay Işığı’yla (Moonlight) dikkat çeken yönetmen Barry Jenkins’in yeni projesi duyurulduğu andan itibaren merakla bekleniyor.

6

FİRST MAN

Whiplash ve Aşıklar Şehri’nin (La La Land) yönetmeni Damien Chazelle’in yeni filmi

7

HİGH LİFE

Fransız sinemasının ünlü yönetmenlerinden Claire Denis, bu yıl izleyicilerinin karşısına ilk İngilizce filmiyle çıkacak.

8

ROMA

Yerçekimi’nden (Gravity) 5 yıl sonra Meksikalı yönetmen Alfonso Cuarón

9

AHLAT AĞACI

Nuri Bilge Ceylan’ın yeni filmi

10

EVERYBODY KNOWS

İran sinemasının iki Oscar ödüllü ünlü yönetmeni Asghar Farhadi’nin yeni filmi

Bir önceki yazımız olan Enes Batur Hayal mi, Gerçek mi? Film İncelemesi başlıklı makalemizde 2018 filmleri, bu haftanın filmleri ve enes batur hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. 2018 film severler açısından güzel bir yol olacağa benziyor 2018 in merakla beklenen filmleri arasında kaliteli yapımlar var . Umarım 2018 filmleri beklentileri boşa çıkarmaz