1. Ana Sayfa
  2. Yabancı Film İncelemeleri
  3. 2018 Yılında Çıkan Yeni Filmler ( Anon, Tomb Raider, Oyun Gecesi )
Trendlerdeki Yazı

2018 Yılında Çıkan Yeni Filmler ( Anon, Tomb Raider, Oyun Gecesi )

2018 Yılında Çıkan Yeni Filmler ( Anon, Tomb Raider, Oyun Gecesi )
1

Anon ( 2018 )

İnsan mahremiyetinin son bulduğu önümüzde ki yıllarda , insanların suç işlemesini önlemek için gözlerine takılan bir cisim ile insanların suç işlemeleri engellenmiştir. Bu cisim insanların yaptığı her işi kayıt altına aldığı için kişinin suç işleme gibi bir seçeneği yoktur

Bu cisim’e çok güvenen ve artık dünya’da suçların işlenmeyeceğini düşünen insanlar bir anda neye uğradıklarını şaşırırlar çünkü ortaya çıkan ve gün geçtikçe artan cinayetlerin kimin tarafından işlendiği bir türlü bulunamaz. İşlenen cinayetlerin sorumlusunun bulunamaması insanların gözünde olan cisme güveni azaltır ve mevcut otoriteyi derinden sarsar. Sorunun çözülebilmesi için deneyimli dedektif Sal göreve getirilir ve ip uçlarından yola çıkarak herhangi bir kaydı olmayan bir kadın ile karşılaşır. Dedektif Sal’ın bu kadını bulması ve tutuklaması gerekmektedir çünkü daha fazla zaman kaybederse cinayetler artacak ve sıradaki ta kendisi olacaktır.

Tomb Raider ( 2018 )

Henüz 21 yaşında olan Lara Croft, arkeolog babasının eğemenliği altında yaşamaktansa bir bisikletli kurye olarak çalışıp kirasını kendi ödeyerek hayatını devam ettirmektedir . 

Bir aldığı acı bir haber ile yıkılan fakat bu habere uzun yıllar inanmayan Lara, babasının öldüğü haberine inanmaz ve sadece bu haberin onun eve dönmesi için yapıldığını düşünür. Aradan neredeyse 7 yıl geçer ve Lara halen babasının öldüğüne inanmazken ondan bir haber alabilmek için artık yaşadığı sıradan hayatını ve okulu bırakarak müthiş bir arayışa konulur

Babasının son gittiği adayı öğrenerek oraya keşfe giden Lara ada da bir çok farklı şey ile karşılaşır ve bulduğu ip uçlarının tamamı neredeyse babası ile alakalıdır. Lara babasını bulabilecek midir?

Oyun Gecesi –  Game Night 2018

Cinayeti üzerinden atmaya çalışan bir kardeş ve eşi ile kardeşinin oyununa katılan bir adamın dramatik ama diğer yandan komik hikayesini izleyeceğiz. 

Max ve Annie sıradan bir hayat sürerken , Max in kardeşi Brooks bir cinayet işlemiştir ve bundan kurtulmak için aklına bir plan gelir. Max ve eşi Annie dahil 6 yetişkinin katılacağı ve tüm gece devam edecek bu oyunda gerçek federal ajanlar ve polisler dahil olacaktır. Oyun başarılı bir şekilde sonuçlandırılırsa Brooks özgür kalacaktır çünkü planına göre oyunun amacı bir kişinin cinayet işlemesi durumunda nelerle karşılaşabileceği durumları gerçekçi bir şekilde yaşamasını sağlamaktır. Herşey bir oyun gibi gözükse de işler Brooks’un beklediği gibi gitmez. 

İşlerin kötüye gittiğini ve işin içinde farklı bir olayın olduğunu fark eden 6 oyuncu Brooks’un planının farkına varır ve bu durumdan kurtulmanın yollarını aramaya başlar . Eğlenceli olduğu kadar gerilim ve gizem dolu bir gecenin beyaz perdeye aktarıldığı filmde sizlere iyi seyirler diliyoruz.

Taxi 5 2018

Taxi yeni bir macera fakat yeni bir taksi şoförü ile geri dönüyor. Serinin 5’inci filmi olan filmimiz de yine eğlenceli ve aksiyon dolu bir macera sizleri bekliyor. 

Paris’te uzun yıllar görev yaptıktan sonra Marsilya’ya tayin olan Sylvain Marot a gelir gelmez ağır bir görev verilir. Şehir de rahat rahat bir çok hırsızlık yapan ve bu hırsızlıkların ciddi anlamda artması ve önemli kişilere de yapılması nedeniyle İtalyan mafyası çok dikkat çekmiş ve polislerin ilk ve önemli görevi haline gelmiştir. Bu operasyon a liderlik edecek olan Sylvain ‘a Marsilya tarihinin gelmiş geçmiş en kötü taksi şoförünün yeğeni olan Eddy verilmiştir.

İtalyan mafyasının pahalı ve son derece güçlü Ferrari’lerine karşı mücadele edecek olan Sylvain ve Eddy’nin macera ve komedi dolu hikayesinin anlatıldığı ve ilk 4 filmin senaryosunun Luc Besson tarafından yazılmış ve son filminde de Luc Besson’un imzasını taşıyor.

Slender Man 2018

Bir çok şehir efsanesine konu olduktan sonra oyun olarak da uyarlanan Slender Man şimdi de beyaz perde de bir korku filmi ile izleyicilerin karşısına çıkıyor.

Belirgin bir yüzü olmayan , ince bir vücudu ve uzun ince kolları olan Slender Man özellikle küçük çocukların ve gençlerin korkulu rüyası olurken, Slender Man’in ilk ortaya çıktığı olay aslında gerçek olarak nitelendiriliyor ve 12 yaşında iki kız çocuğunun kendi arkadaşlarını Slender Man ile tanıştıracaklarını söylerek ormana götürmesi ile başlıyor. Arkadaşlarını ormana götüren küçük kızlar aynı yaşta olan arkadaşlarını 19 yerden bıçakladıktan sonra cinayetin bütün sorumlusunun aslında Slender Man olduğunu söyleyerek olaydan kurtulmaya çalışıyorlar. 

Slender Man gerçekten var mıdır yok mudur bilinmez fakat anlatılan hikayelerden yola çıkacak olursak gerçekten ürkütücü ve korkunç bir karaktere sahip olan Slender Man’in gizemli hikayesi beyaz perdeye aktarılmıştır.

Bir önceki yazımız olan İnsana Gençliğini Hatırlatan En İyi Gençlik Filmleri başlıklı makalemizde En güzel gençlik filmleri ve Gençlik filmleri hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap