1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. 2018 Korku Filmleri
Trendlerdeki Yazı

2018 Korku Filmleri

2018 Korku Filmleri
1

İnsanlar heyecandan, korkudan ve vücutlarındaki adrenalinin salgılanmasından haz alırlar. Salgılanan adrenalin hormonunun ise bazı sebepleri vardır. Extreme yarışlar, lunaparktaki oyuncak, vs. Tüm bu sebepler  korku filmlerinin  vücudumuzda yarattığına benzer nitelikte etkiler yapar. Bu heyecanlanmanın verdiği zevk olarak tanımlanır. Bu zevkten dolayı insanlar korktukları şeyi izler ve izlemeye devam eder.

2018 yılında vizyona giren ve adrenalin salgılamanıza yardımcı olacak korku filmi önerileri için bu yazıyı okumaya devam edin.

Winchester

2 Şubat 2018 tarihinde vizyona giren filmin kadrosunda Helen Mirren, Jason Clarke ve Sarah Snook  gibi ünlü isimler yer almaktadır. Filmin yönetmenliğini ve senaristliğini Micheal ve Peter Spierig kardeşler üstlendi.

Filmin konusu:

Winchester silah şirketinin veliahtı olan Sarah Winchester, San Francisco’dan 50 mil uzaklıkta  izole edilmiş bir beldede malikanesine inşa etmek ister. On yıllar geçtikten sonra çok büyük bir malikane inşa edilmiştir. Yüzlerce odalar, çıkmaz koridorlar, labirentlere sahip  malikaneyi ziyaret edenler hayran olurlar. Aslında malikane bilerek bu şekilde yapılmıştır. Winchester ailesinden intikam almak isteyen Sarah, evde yaşayan binlerce  hayaleti kendi yanına çekmek için malikaneyi bu şekilde yapmıştır.
Winchester filmi İMDB’de 5.4 puana sahip.

RUHLAR BÖLGESİ 4 

12 Ocak 2018 tarihinde vizyona giren filmin başrollerini Lin Shaye, Leigh Whannell, Spencer Locke paylaşmaktadır. Filmi ünlü yönetmen Adam Robitel yönetti.

Filmin konusu:

Psikiyatr uzmanı Elise Rainier’in korku dolu  ve karmaşık olayları çözeceği yer kendi çocukluğunu geçirdiği bir evdir. Ruhlar Bölgesi 4 filminde Elise’i büyük bir sürpriz bekler.

A Quiet Palace

Sadece el işaretleri ile anlaşan 2 çocuk sahibi bir aile, herkesten uzakta sakin bir evde yaşamaktadır. Her türlü sesten uzakta yaşamaya çalışan ailenin mutlu  yaşamı, çocukların oyun oynarken lambayı kırmalarıyla son bulur. Sessizliğin bozulmasıyla ailenin peşine takılan canavar, çıkan sesin ve bozulan sessizliğin bedelini çok ağır ödetecektir.

 

Bir önceki yazımız olan İzlenmesi Tavsiye Edilen 2018 Filmleri başlıklı makalemizde 2018 filmler, film tavsiyeleri ve izlenmesi gereken filmler hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap