1. Ana Sayfa
  2. Sinema Haberleri
  3. 2017’de En Çok Gişe Yapan Yerli Komedi Filmleri

2017’de En Çok Gişe Yapan Yerli Komedi Filmleri

2017’de En Çok Gişe Yapan Yerli Komedi Filmleri
10.0110
10.0Ortalama Puan
Puan İçin Yorumlayınız.

  • 1
    10

Geçtiğimiz sene gibi bu yılda komedi filmleri bakımından zengindi. İzleyici bu yaz pek çok yerli komedi filmini üst sıralara kadar taşıdı. Bizde buradan yola çıkarak kahkahası bol olan yerli filmleri sizinle paylaşmak istedik. Bahsedeceğimiz filmlerin hepsinin gişeleri iyi rakamlar yaptı. İsterseniz Türk izleyicisi bu sene en çok hangi filmlere güldü gelin birlikte bakalım. Hatta bu listeyi size sunarken bir şey dikkatimizi çekti bahsettiğimiz filmlerin hepsi bu yılın en çok izlenen filmleri arasında yer aldı.

Recep İvedik 5recep ivedik 5 - 2017'de En Çok Gişe Yapan Yerli Komedi Filmleri

Bu yıl vizyona giren türk komedi filmlerinin en başında Recep İvedik5’i görüyoruz. Bu tiplemenin aslında neden bu kadar sevildiği her yeni seride tartışılıyor ancak bir türlü filmdeki sır da çözülmüş değil. Bu zamana kadar 5 serisi çekilen filmin her serisinin de ciddi anlamda gişe yapmış olduğunu biliyoruz. Bu anlamda listemizin ilk sırasında Recep İvedik’i göstermemek elbette ki olmayacaktır.

Çalgı Çengi İkimiz

algı çengi ikimiz - 2017'de En Çok Gişe Yapan Yerli Komedi Filmleri

Recep İvedik’in ardından ikici serisi çekilen Çalgı Çengi İkimiz de büyük gişe rakamlarına imza atan komedi filmleri arasında yer aldı. Ahmet Kural ve Murat Cemcir’in boşrollerini paylaştığı filmde büyük başarı sağlanmış oldu. aslında ikilinin Düğün Dernek filminin de büyük başarılara imza attığını söylemek mümkün bu nedenle de yeni film için tahmin ediyoruz ki sırada Düğün Dernek var.

Aile Arasında

aile arasında - 2017'de En Çok Gişe Yapan Yerli Komedi Filmleri

Bu yılın en son komedi filmi ise Aile Arasında oldu. Film şu an sinema listelerinde halen ilk sırada ve uzun bir dönemde listedeki yerini koruyacağa benziyor. Gülse Birsel’in yazıp oynadığı filmi izlerken kahkahalarınız birbiri ardına gelecek.

 

Bir önceki yazımız olan Kitaplardan Uyarlanan Filmler başlıklı makalemizde film, film incelemeleri ve filmleri olan kitaplar hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap

Yapılan Yorum (1)

  1. 2017 Senesinde gişe rakamları fena değildi bence, her sene filmlerimizde yavaş yavaş artıyor. 2018 senesinde inşallah daha iyi eserler sunabiliriz.