İlginizi Çekebilir!
  1. Ana Sayfa
  2. Bilgilendirme
  3. 2017 2018 Yüksek İzlenme Oranına Sahip Türk Dizileri Ve Filmleri
Trendlerdeki Yazı

2017 2018 Yüksek İzlenme Oranına Sahip Türk Dizileri Ve Filmleri

2017 2018 Yüksek İzlenme Oranına Sahip Türk Dizileri Ve Filmleri

2017 ve 2018 yıllarını kapsayan Türk dizilerinde en çok izlenme oranına sahip olan ve hala izlenmeye devam eden pek çok dizi bulunmaktadır. Konuları ile dikkat çeken ve insanları adeta televizyonalra bağlayan diziler içerisinde birbirinden farklı kanallarda yayınlanan ancak bir çok insanın gerek sosyal medyada gerekse de evlerinde konu olan diziler yer alır.

Sen Anlat Karadeniz

2018 yılının ilk aylarında yayın hayatına başlamış olan ve yapımcılığı ile yönetmenliğini Osman Sınav’ın üstlendiği Sen Anlat Karadeniz dizisi ATV ekranlarında seyirci ile buluşuyor. Geçmişin para karşılığı satılmış olduğu adamdan oğlu ile birlikte kaçmak isteyen Nefes karakterini İrem Helvacıoğlu canlandırırken onu koruyan Karadenizli rolüne ise Ulaş Tuna Astepe hayat veriyor. Senaristliğini Ayşe Ferda Eryılmaz ile Nehir Erdem’in üstlendiği dizi Ocak ayından itibaren en çok izlenme oranı alan diziler arasında ilk sırada yer alıyor.

Diriliş Ertuğrul

2014 yılından bu yana ekranlarda olan ve 2017 ile 2018 döneminde de en çok izlenme oranına sahip olan dizilerden bir tanesi olarak Diriliş Ertuğrul dizisi TRT1 ekranlarında seyircisi ile buluşuyor. Senaristliğini Mehmet Bozdağ ve Atilla Engin’in üstlendiği dizi dönem dizisi olmakla birlikte 4 yıllık bir süreç içerisinde seyircisi ile buluşmayı sürdürüyor. Yeni dönemde de devam edecek olan Diriliş Ertuğtul dizisinin çekimleri bir platoda gerçekleştiriliyor.

Kadın

MED Yapım ve MF Yapım’ın ortaklaşa çıkarmış oldukları ve 2017 yılının son aylarında ekran hayatına başlayan Kadın dizisi Japon yapımı olan Woman dizisinden uyarlama. Dram türünde en çok izlenen dizi olmayı başaran ve Fox ekranlarında seyircisi ile buluşan dizinin yönetmenliğini Nadim Güç üstleniyor. 2017 ve 2018 yıllarının en çok izlenme oranına sahip olan dizilerden bir tanesi olarak dizide Bahar karakterine hayat veren Özge Özpirinççi kocasının ölümünden sonra hayata iki çocuğuyla tutunmaya çalışan bir annenin dramını anlatıyor. Kocası rolünde ise kendisine Caner Cindoruk eşlik ediyor.

Söz

2017 yılının ilkbahar aylarında seyircisi ile buluşan Söz dizisi 2018 yılında da en çok izlenme oranına sahip olan diziler arasında yer alıyor. Yapımcılığını Timur Savcı’nın üstlendiği dizide Tolga Sarıtaş, Eren Vurdem, Mehmet Özgür, Aybüke Pusat gibi birbirinden değerli oyunculardan oluşan bir kadro yer alıyor. Yönetmen koltuğunda ise Yağız Alp Akaydın oturuyor. Star TV ekranlarında Pazartesi günleri seyircisi ile buluşan dizinin senaristi ise Ethem Özışık. Terör ile mücadele eden bir timin başına gelen olayları anlatan dizi son dönemlerin en çok ilgi ile izlenen dizileri arasında yer alıyor.

Ayla Filmi

Warner Brothes’ın dağıtımcılığını yaptığı Türk yapımı 2017 filmi olan Ayla, gişe rekorları kırması ile bir çok kişinin dikkatini üzerine çeken ve en çok izlenme oranına sahip olan filmler arasında yer alıyor. 5 milyonu geçik kişi tarafından izlenmeyi başaran filmde Kore Savaşı esnasında ailesi ölen küçük bir kızı evlat edinmek için savaş veren bir Astsubay’ın hikayesi anlatılıyor. İzleyenleri gözyaşlarına boğan ve bir çok kişinin uzun süre etkisinden çıkamadığı filmin gerçek bir hikayeden uyarlanması ise ilgi çeken özellikleri arasında. İsmail Hacıoğlu, Çetin Tekindor, Ali Atay gibi isimlerin başrolünü paylaştığı filmin senaristliğini Yiğit Güralp, yönetmenliğini ise Can Ulkay üstleniyor. İngilizce, Türkçe, Korece ve Çince olmak üzere 4 farklı dil seçeneği ile birlikte dünyanın pek çok yerinde gösterime giren Ayla filmi 2017 yılında en çok izlenen film olma özelliğine sahip.

Bir önceki yazımız olan Imdb Nedir? Imdb Sitesinin Kullanımı Nasıldır? başlıklı makalemizde İmdb, İmdb nedir ve İmdb nin açılımı hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yap